تبلیغات
كورش بزرگ - مطالب آبان 1385

خداوند این كشور را از شر دشمن ، خشكسالی و دروغ محفوظ نگه دارد


نمایی از تخت جمشید

ایران را می کنند ویران به پا خیزید ای یاران
بابا به خدا خریت دیگه حدی داره آخه هرزگاهی ما باید شاهد یک شاهکار احمقانه از یکی از ادارات دولتی باشیم این روند تا بکی می خواد ادامه پیدا کنه خدا میدونه ای مردم ایران تو رو خدا از اون خواب زمستانی خودتون بیدار بشین و ببینین که دارن با هویت شما چه کار می کنند اگر جلوی این حماقت ها را نگریم فردا روز حتما می خوان پارسه را تخریب کنند و به جای اون  یه کوفت زهر ماری بزنن تمامی دولت های جهان همگی دارای یک هدف هستند و اون این که آثار خودشون به ثبت برسانند  ولی مسئولین احمق ما سعی در خارج کردن آثار ما از لیست جهانی دارند .
تخت جمشید، نخستین اثر ایرانی كه در فهرست آثار جهانی ثبت شد، اكنون به دلیل سیاست‌های غلط مسئولان در اجرای پروژه‌های عمرانی، با مشكل مواجه شده است. مسیر عبور خطوط راه‌آهن از كنار بنای باستانی نقش رستم،مشكل جدیدی برای یكی دیگر از آثار جهانی ایران ایجاد كرده است.
مشروح خبر در ادامه مطلب

ادامه مطلب

دوشنبه 22 آبان 1385

کیانیان اصلی همان پادشاهان ماد بوده اند :

نویسنده: REZA   طبقه بندی: تاریخی، 

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز متنی که امروز آمده کردم توسط یکی از عزیزان برای من ایمیل شده متاسفانه اون دوست عزیز منبع این متن را برای من معرفی نکردند ولی تمامی حقوق این متن متعلق به j_mofrad@yahoo.com می باشد . 

((بر طبق اساطیر کهن ایرانی که در اوستا و کتب پهلوی و شاهنامه و آثار مورخین قدیم عرب و عجم بر جای مانده است روایت کهن موجود در باب کیانیان از این قرار است:

"اولین پادشاه این سلسله كی قباد ازنژاد منوچهراست كه به كمك رستم بر تخت نشست و 15 سال حكومت كرد پس ازاو کی اپیوه  و بعد او كی كاووس به سلطنت رسید؛ اوبه یمن(هاماوران) لشگركشی كرد حكمران این دیارشكست خورد ودخترخود سودابه را به شاه ایران داد.رستم بارها كیكاووس را نجات داد.سیاوش پسر كی كاووس بود كه درتوران كشته شد فرزندی داشت به نام كی خسرو كه از ازدواج سیاوش با فرنگیس دخترافراسیاب زاده شده بود.گیوپسر گودرز پس ازهفت سال تجسس كی خسرو را یافت واو را به ایران آورد.تاریخ كیخسرو پراست ازجنگهایی كه با  افراسیاب كرده

ادامه مطلب

بیستون هشتمین اثر ایرانی پس از تخت‌جمشید، تخت سلیمان، چغازنبیل، نقش جهان، پاسارگاد، بم و منظر فرهنگی و گنبدسلطانیه است كه در  فهرست جهانی یونسكو به ثبت ‌رسید.
 
"ملیحه مهدی‌آبادی"، مدیر پروژه بزرگ بیستون در مورد جشن ملی بیستون به میراث خبر  گفت: « محوطه بیستون برای پذیرایی از هزار نفر آماده شده و از علاقه مندان دعوت می‌شود تا در جشن ملی ثبت جهانی بیستون شركت كنند.»
 
وی افزود: « این مراسم با سخنرانی استانداركرمانشاه آغاز می‌شودو پس از آن دكتر "طه‌ هاشمی "رئیس پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گزارشی از روند جهانی شدن بیستون ارائه می‌دهد. همچنین سخنرانی "احمد جلالی"، نماینده دائم ایران در یونسكو و مهندس " مشایی" ریئس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از دیگر برنامه‌های سخنرانی  این جشن است.»
 
اجرای موسیقی سنتی، نقاله خوانی شیرین و فرهاد، نورافشانی لیزری و افتتاح پروژه نورپردازی محوطه جهانی بیستون نیز  از دیگر برنامه‌های است كه به گفته مهدی آبادی برای برگزاری جشن ملی در این سایت باستانی در نظر گرفته شده است.
 
مهدی‌‌آبادی همچنین از نصب دكور محل برگزاری مراسم در سراب بیستون خبر داد و به میراث خبر گفت: « نورپردازی كتیبه نیز در حال انجام است و آمادگی كامل برای پذیرایی از مهمان‌های این مراسم را داریم. درسطح شهر نیز اطلاع‌رسانی شده است .»
 
بیستون 22 تیر امسال با رای قاطع اعضای كمیته میراث جهانی یونسكو در فهرست آثار جهانی به ثبت رسید.
 
 محوطه تاریخی بیستون در 30 كیلومتری شمال شرقی شهر كرمانشاه، در دامنه كوهی به نام بیستون قرار گرفته است.
 
در این محوطه، آثاری مانند غارهای پیش از تاریخ، نیایشگاه دوران ماد، نقش برجسته و كتیبه داریوش اول هخامنشی، نقش برجسته سلوكی هركول، نقش برجسته مهرداد دوم و بلاش اشكانی، صفحه معروف به فرهاد تراش و همچنین بنا و پل‌های ساسانی جای گرفته اند.

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز متنی که امروز آمده کردم توسط یکی از عزیزان برای من ایمیل شده متاسفانه اون دوست عزیز منبع این متن را برای من معرفی نکردند ولی تمامی حقوق این متن متعلق به j_mofrad@yahoo.com می باشد . 
(( ابتدا باید دو فهرست متفاوت یونانیان باستان یعنی مندرجات تاریخ هرودوت و پرسیکای کتسیاس طبیب و مورخ دربار پادشاهان هخامنشی را در باب پادشاهان ماد ذکر کنیم، که ظاهرا تفاوتهای زیادی با هم دارند و این تفاوت ظاهری باعث آن گردیده است که از این میان فهرست هرودوت اساساٌ درست و لیست کتسیاس سیاهه ای سیاه و تباه قلمداد گردد. تنها هرتسفلد ایرانشناس بزرگ آلمانی شجاعانه از جامع بودن روایت کتسیاس دفاع کرده و به جنبهً شرقی اصیل آن پی برده است گر چه آن هم نه در حد کافی، چه به طوری که خواهیم دید. همین فهرست بسیار جالب کتسیاس اساس شجرهً نامهً فرزندان آدم تورات را تشکیل می دهد. دلیل اینکه پادشاهان ماد در تورات در ردیف نخستین انسانها قرار گرفته اند از آن جاست که مغان دورهً اشکانی خاندان سپیتمه جمشید را که به موازات اواخر مادها و اوایل هخامنشیان حکومت کرده اند پیشدادیان می نامیده اند که در اصل به معنی نخستین قانونگذاران بوده اند ولی این نام همچنین معنی نخستین مخلوقات را نیز می داده است و از همینجاست که مکان پیشدادیان در اوستای کنونی و کتب پهلوی و روایات ایرانی دورهً اسلامی به ماقبل کیانیان یعنی پادشاهان ماد برده شده اند. بنابر این  انبیای تورات که در تقلید از مغان ایران بوده اند به درستی کیانیان (مادها) را بر پیشدادیان ایران مقدم

ادامه مطلب

لینکدونی

نویسندگان

نظرسنجی

  آیا شما به نتیجه انتخابات اعتقاد دارید ؟آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :