تبلیغات
كورش بزرگ - مطالب اسفند 1385

خداوند این كشور را از شر دشمن ، خشكسالی و دروغ محفوظ نگه دارد

دوشنبه 28 اسفند 1385

چشم مجسمه‌های هخامنشی در تنگه بلاغی كشف شد :

نویسنده: REZA   طبقه بندی: تاریخی، 


نمونه‌ای از چشم نقش‌برجسته‌ها در تخت جمشید
بیش از 5 جفت چشم مجسمه در آخرین فصل كاوش هیات ایران و فرانسه در تنگه بلاغی كشف شد. هنوز كاربری این چشم‌ها برای باستان‌شناسان مشخص نشده است.
ادامه خبر در ادامه مطلب .

ادامه مطلب


سازه‌های تولید نوشیدنی در تنگه بلاغی

سازه‌های تولید نوشیدنی دوره ساسانی در تنگه بلاغی به عنوان منحصر به فردترین اثر كشف شده در این منطقه هنوز جابجا نشده‌اند . این درحالی است كه با آبگیری سد سیوند، این سازه‌ها كه نمونه آن‌ها در ایران دیده نشده، غرق می‌شوند.

ادامه مطلب

سه شنبه 22 اسفند 1385

سد خاكی هخامنشی با كانال 36 كیلومتری در سعادت شهر كشف شد :

نویسنده: REZA   طبقه بندی: تاریخی، 

یك سد خاكی با هسته رسی و مهندسی ساز از دوره هخامنشی در تنگه سعادت شهر كشف شده است. برای آبرسانی به این سد كانالی به طول 36 كیلومتر در كوه احداث شده است.
ادامه خبر در ادامه مطلب .

ادامه مطلب

دوشنبه 21 اسفند 1385

دیوار هخامنشی به طول 10 كیلومتر در شمال پاسارگاد كشف شد :

نویسنده: REZA   طبقه بندی: تاریخی، 


محوطه میراث جهانی پاسارگاد
در بررسی و شناسایی هیات مشترك ایران و ژاپن در تنگه بلاغی و پاسارگاد دیوارهای سنگ‌چینی كشف شد كه طول یكی از آن‌ها به 10 كیلومتر می‌رسد. تاكنون كسی از وجود این دیوارها خبر نداشته و این دیوارها نشان‌گر محصور بودن كاخ‌ها در دوره هخامنشی است.
برای خواندن ادامه خبر به ادامه مطلب بروید

ادامه مطلب

یکشنبه 20 اسفند 1385

جوابیه شماره ۲ :

نویسنده: REZA   طبقه بندی: عمومی، 

با سلام خدمت شما دوست عزیز . خوب باز هم حرف های شما را به چندین سوال محوری تقسیم می کنم و جواب آنها را می دم .
سوال اول شما : خیر خداه نکرده بنده قصد جسارت نداشتم که بخواهم شما را انسانی عصر حجری به نامم ولی اعتقادات شما در مورد اینکه کورش بزرگ به پای پیامبران نمی رسد و از این قبیل حرف ها بنده مرا به یاد انسان ها عصر حجری انداخت که امروزه روز نیز دیده می شوند و آزادانه با افکاری مصموم در هزاره دوم زندگی می کنند ولی بنده قصد جسارت به شما را نداشتم .
سوال دوم شما :  دوست من صحبت های من هیچکدام با غرض ورزی نبوده ولی اگر شما این جور برداشت کردید بنده معذرت خواهی می کنم
سوال سوم شما : باید بگم که قصد ما از بیداری مردم همین جلوگیری از سرقت نام خلیج فارسی و حکیم ابوریحان بیرونی می باشد .
سوال چهارم شما :  باید بگم بنده نیز با شما هم عقیده هستم و با کارهای سمبلیکی از قبیل نام گذاری سال ۱۳۸۶ به نام شهریار دادگستر کورش بزرگ زیاد موافق نیستم الیته این کاری بزرگ و بسیار زیبا می باشد ولی فایده ای ندارد وقتی در حد شعار باشد ما فرزندان ایران زمین باید بتوانیم خصوصیات کورش بزرگ را به همه ثابت کنیم از جمله احترام گذاشتن کورش بزرگ با سایر ادایان .
سوال پنجم شما : باید بگم که دوست من لغت کورش بزرگ شما که استفده نمودید برای شما که یک وطن پرست هستید و نماد هایی از تخت جمشید را در اتاق خواب خودتون می گذارید صحیح نیست کورش بزرگ نه مال من و نه ماله شماست بلکه ماله تمام ایرانیان و طرف داران آزادی در جهان می باشد
در آخر برای شما دوست عزیز و برای تمام ایرانیان سالی پر برکت را می خواهم در ضمن دوست من اگر مایل به ادامه این بحث ها هستید می بایست آدری میلی یا مکانی جدا از این وب لاگ پیدا کنیم چون ممکن بحث های من و شما برای دیگران مطلوب نباشد موفق و پیروز باشید .
زنده باد کورش و داریوش بزرگ

یکشنبه 20 اسفند 1385

با سیصد چه کار کنیم؟

نویسنده: REZA   طبقه بندی: عمومی، 

در حالی وب لاگ را به روز می كنم كه یك مشت گاوچران احمق فیلمی را ساختند كه توهینی واضح به ایران و ایرانیست پس ای دوست عزیزی كه این مطلب را می خوانی حتما به ما بپیوند تا یك بار دیگر ثابت كنیم كه ایران و ایرانی هنوز كه هنوزه در جهان حرف اول میزنه پس خواهش می كنم كه به دو لینك زیر رفته تا بتوانیم از شرافت ایرانی مان دفاع كنیم درود بر همه ایرانیان در هر کجای این ملک گیتی .

پنجشنبه 17 اسفند 1385

جوابیه :

نویسنده: REZA   طبقه بندی: عمومی، 

برای سوال اولت باید بگم که خیر من در زمان کورش نبودم ولی به اندازه کافی کتب تاریخی هست که من به اونا استناد کنم در ضمن سوال خیلی زشتی هم هست که تو زمان کورش بودی یا نه اگر این جوره دوست من شما که اسم ائمه را آوردید میشه بدونم آیا شما در صدر اسلام بودید ؟
بله کورش بزرگ و بی تکرار می باشد  و نیازی هم نیست که شما آن را تایید کنید .
در مورد بیداری مردم هم باید بگویم که چرا نیاز هست که بیدار شوند دوست من بنده و  شما برا خودمان به تنهایی زندگی نمی کنیم این آثار مطعلق به نسل های گذشته و آینده می باشد پس باید جلوی تخریب آنها را گرفت دوست من اگر مردم بیدار بودند که در روز روشن نمی زدن سر یکی از حجاری های تخت جمشید را بکنن یا مواد شیمایی ( خون مصنوعی ) روی کف چند هزار ساله تخت جشمید بریزن اگر مردم بیدار بودن از روز اول که کلنگ سد سیوند به زمین می خورد اعتراض می کردند نه به مانند کبکی سر به زیر برف کنند اگر مردم ما بیدار بودند که ترک تازی ایران و ایرانی راتحقیر نمی کرند برای نمونه بزار بت بگم تصاحب نام خلیج فارس ابوریحان بیرونی و ... توسط اعراب و تصاحب مولانا و فاشیست خواندن فردوسی توسط ترک ها اگر مردم بیدار بودن زمانی که بولدوزر قسمتی از کوشک تازه کشف شده زمان سلسه هخامنشیان را تخریب می کرد دست به اعتراض می زدند و هزار چیز دیگر . در ضمن بنده وکیل هیچ کس نیستم من وکیل تاریخم هستم .
در ضمن متاسفم برای شما و امثال شما که دارای فکر بیماری هستن دوست من بنده هیچ گاه کورش بزرگ را با پیامبران و امامان مقایسه نکردم که شما مقایسه می کنید انبیا و ائمه معصوم بودند و متاسفم برای شما که فکر میکنید هر کس عاشق وطنش باشد یعنی بی دین است نه خیر دوست من من هم مسلمان و شیعه هستم امیدوارم که راضی شده باشی .
زنده باد کورش و داریوش بزرگ .
زنده باد ایراین اباد و آزاد

كشف پایه ستون‌های سیاه رنگ مكعب شكل، مكان ایوان شرقی كوشك داریوش را در تنگه بلاغی نشان داد. كاوش‌های باستان‌شناسی نشان داد كه این ایوان، دو ستونه است.
برای خواندن ادامه خبر به ادامه مطلب بروید .

ادامه مطلب

پنجشنبه 10 اسفند 1385

باستان‌شناسان به دنبال 29 مقر حكومتی هخامنشیان :

نویسنده: REZA   طبقه بندی: تاریخی، 

كشف یكی از مراكز قدرت هخامنشیان در نورآباد ممسنی و یكی از  30 مركز ساخته شده توسط هخامنشیان، باستان‌شناسان را بر آن داشت مسیر تخت جمشید تا شوش را مورد بررسی و كاوش‌های باستان‌شناسی قرار دهند
ادامه خب  در ادامه مطلب

ادامه مطلب

لینکدونی

نویسندگان

نظرسنجی

  آیا شما به نتیجه انتخابات اعتقاد دارید ؟آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :