تبلیغات
كورش بزرگ - مطالب بهمن 1385

خداوند این كشور را از شر دشمن ، خشكسالی و دروغ محفوظ نگه دارد

پنجشنبه 19 بهمن 1385

دوستداران میراث فرهنگی مقابل وزارت نیرو تجمع كردند :

نویسنده: REZA   طبقه بندی: تاریخی، 

دیروز تجمع دوستداران میراث فرهنگی و معترضان به آبگیری سد سیوند با حضور نماینده روابط‌عمومی وزارت نیرو و برخی از مسئولان این وزارت‌خانه در محیطی آرام  و بدون شعار، روبه روی این وزارت‌خانه برگزاری شد.
تجمع دوستداران میراث فرهنگی و معترضان به آبگیری سد سیوند با حضور نماینده روابط‌عمومی وزارت نیرو و برخی از مسئولان این وزارت‌خانه در محیطی آرام  و بدون شعار، روبه روی این وزارت‌خانه برگزاری شد. معترضان برای ادامه این اعتراض رهسپار سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شدند.
 
در این تجمع روابط عمومی وزارت نیرو قول داد در یك همایش یا جلسه مطبوعاتی به تمامی سوالات معترضان به آبگیری سد سیوند پاسخ داده شود.
 
بر اساس اعلام این وزارت‌خانه آبگیری سد سیوند تنها با اجازه كتبی رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری انجام می‌شود.
 
 اجازه آبگیری این سد هنوز از سوی اسفندیار رحیم مشایی صادر نشده است.
 
معترضان به آبگیری سد سیوند از وزارت نیرو خواستند اگر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مجوز آبگیری این سد را داد برای حفاظت از آثار تاریخی از آبگیری آن خودداری كند.
خبرهای تكمیلی متعاقبا ارسال می شود. و در ادامه مطلب اقدام ننگین حراست سازمان میراث فرهنگی را با این هموطنان گرامی بخوانید
تصاویر این تجمع در ادامه مطلب

ادامه مطلب

دادگاه فدرال آمریكا در مورد موضوع كتیبه‌های ایرانی كه به صورت امانت در اختیار دانشگاه شیكاگو قرار داشت و چندی پیش حكم حراج آنها صادر شده‌بود، تشكیل جلسه داد.
به گزارش بیل هارمز، مشاور مطبوعاتی دانشگاه شیكاگو، توماس كوركوران، وكیل ایران در دادگاهی كه برای تعیین مالكیت این لوح‌ها روز گذشته تشكیل شده بود ضمن تاكید بر تعلق این گنجینه تاریخی به دولت ایران اظهار داشت كه مالكیت ایرانی این آثار مورد تایید دولت آمریكا نیز است.
وكیل دیوید استارچمن هم خواستار كسب اطلاعات و مدارك بیشتر از دانشگاه و دولت ایران در رابطه با موضوع شد.
قاضی صدور حكم نهایی را منوط به بررسی‌‌های بیشتر برشمرد.
چندی پیش دیوید استارچمن، وكیل آمریكایی خواسته بود دادگاه فدرال آمریكا كتیبه‌های سفالی متعلق به ایران باستان كه بر روی آنها با خط میخی كلماتی حكاكی شده بود و به صورت امانت در اختیار دانشگاه شیكاگو قرار داشت، توقیف كند.
وی همچنین خواسته بود كه این اشیای با ارزش به نفع خانواده‌های اسرائیلی كه اعضای آنها توسط فلسطینی‌ها كشته شده بودند، به حراج گذاشته شود.
مقامات ایران ضمن محكوم‌كردن این اقدام آن را مغایر كنوانسیون 1970 یونسكو و عامل ایجاد اختلال در همكاری‌های علمی و فرهنگی توصیف‌كرده و كماكان درصدد اثبات مالكیت این آثار از راه‌های مختلف دیپلماتیك و حقوقی هستند.

لینکدونی

نویسندگان

نظرسنجی

  آیا شما به نتیجه انتخابات اعتقاد دارید ؟آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :