تبلیغات
كورش بزرگ - دوستداران میراث فرهنگی مقابل وزارت نیرو تجمع كردند :

خداوند این كشور را از شر دشمن ، خشكسالی و دروغ محفوظ نگه دارد

پنجشنبه 19 بهمن 1385

دوستداران میراث فرهنگی مقابل وزارت نیرو تجمع كردند :

نویسنده: REZA   طبقه بندی: تاریخی، 

دیروز تجمع دوستداران میراث فرهنگی و معترضان به آبگیری سد سیوند با حضور نماینده روابط‌عمومی وزارت نیرو و برخی از مسئولان این وزارت‌خانه در محیطی آرام  و بدون شعار، روبه روی این وزارت‌خانه برگزاری شد.
تجمع دوستداران میراث فرهنگی و معترضان به آبگیری سد سیوند با حضور نماینده روابط‌عمومی وزارت نیرو و برخی از مسئولان این وزارت‌خانه در محیطی آرام  و بدون شعار، روبه روی این وزارت‌خانه برگزاری شد. معترضان برای ادامه این اعتراض رهسپار سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شدند.
 
در این تجمع روابط عمومی وزارت نیرو قول داد در یك همایش یا جلسه مطبوعاتی به تمامی سوالات معترضان به آبگیری سد سیوند پاسخ داده شود.
 
بر اساس اعلام این وزارت‌خانه آبگیری سد سیوند تنها با اجازه كتبی رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری انجام می‌شود.
 
 اجازه آبگیری این سد هنوز از سوی اسفندیار رحیم مشایی صادر نشده است.
 
معترضان به آبگیری سد سیوند از وزارت نیرو خواستند اگر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مجوز آبگیری این سد را داد برای حفاظت از آثار تاریخی از آبگیری آن خودداری كند.
خبرهای تكمیلی متعاقبا ارسال می شود. و در ادامه مطلب اقدام ننگین حراست سازمان میراث فرهنگی را با این هموطنان گرامی بخوانید
تصاویر این تجمع در ادامه مطلب

و این است اقدام ننگینی عده ای انسان که لقب حراست میراث فرهنگی را بر روی خود گذاشته اند ننگ بر تمامی وطن فروشان .
حراست میراث فرهنگی با معترضان به آبگیری سد سیوند برخورد كرد
دوستداران میراث فرهنگی و معترضان به آبگیری سیوند در ادامه اعتراض خود با حضور در مقابل در اصلی سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی وگردشگری ،خواهان پاسخگویی "طه‌هاشمی"، رئیس پژوهشگاه سازمان شدند.
 
به گزارش خبرنگار میراث‌خبر هاشمی تا لحظه ارسال این خبر در جمع معترضان حضور نیافته‌است.
 
شنیده‌ها حاكی از حضور وی در داخل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری است.
 
مسئول حراست سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در جمع معترضان حضور یافت و خواستار حضور نماینده معترض در سازمان شد كه نماینده معترضان قبول نكرد.
 
همچنین یكی از اعضای حراست سازمان قصد داشت به اجبار اصحاب رسانه را به داخل سازمان بكشاند و عكس‌های تهیه شده از آن‌ها را ضبط كند. در همین حال یكی از مسئولان حراست نیز در برخوردی تند با خبرنگار میراث خبر، خواست وی را به درون سازمان ببرد.
 
برخورد قهر آمیز حراست سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با خبرنگاران در حالی صورت گرفت كه مسئولان وزارت نیرو كه مجری آبگیری سد سیوند هستند با معترضان به آبگیری و اصحاب رسانه برخوردی منطقی و محترمانه داشتند و عنوان كردند تا زمانی كه رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به طور كتبی برای اجازه آبگیری سد سیوند را ندهد ، در این مورد اقدامی انجام نمی دهند.
 
« حفظ میراث فرهنگی صیانت از مرزهای فرهنگی است، آیا اهمیت آن از حفاظت از مرز‌های جغرافیایی كمتر است، منطقه باستانی سیوند را نجات دهید، برای آیندگان چه پاسخی خواهید داشت، پاسارگاد را حفظ كنید، چه بر سر میراث فرهنگی و محیط‌زیست كشور می‌آید، تولید انرژی به چه قیمتی، دریغا كه ایران ویران شود » از جمله شعار هایی است كه روی پلاكارد های معترضان نوشته شده است.
 
در همین حال مسئولان سازمان میراث فرهنگی و گردشگری اقدام به نصب پلاكاردهای دهه فجر  و  22 بهمن در مقابل در سازمان كرده اند.

لینکدونی

نویسندگان

نظرسنجی

  آیا شما به نتیجه انتخابات اعتقاد دارید ؟آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :