تبلیغات
كورش بزرگ - چشمانی بازتر داشته باشیم :

خداوند این كشور را از شر دشمن ، خشكسالی و دروغ محفوظ نگه دارد

پنجشنبه 12 آبان 1384

چشمانی بازتر داشته باشیم :

نویسنده: REZA   طبقه بندی: تاریخی، 

سلام خدمت همه عزیزان متنی را که امروز به سمع نظرتون قرار می دهم مطلبی از وب لاگ آریامنش که یکی از دوستان من و یک ایرانی وطن پرست است به دست امده که بخاطر  اهمیت زیاد مطلب در این وب لاگ نیز قرار می دهم به امید ایرانی آباد و آزاد و بدوت تازی
درود بر کورش و داریوش بزرگ
ننگ بر دشمنان تاریخ ایران
برای خواندن متن بر روی ادامه مطلب کلیک نمایید

هموندان گرامی شما فکر می کنید هویت تنگه ی بلاغی کمتر از خلیج پارس(یا به همان زبان عربی فارس) است. در تمام دنیا ایران تنها کشوری است که روی آثار باستانیش قیمت گزاری میکند.شاید شما فکر میکنید منظور از قیمت گزاری فروش مستقیم یک جنس باستانی است. در حالی که اینطور نیست با کمی اندیشه در میابیم که سد سیوند یک نوع فروش هویت به ساخت سد است. در یک معامله تقریبا هر دو طرف اگر سود نبرند ضرر نمیکنند. حالا ما در این جریان سود که نمیبریم هیچ به شدت داریم ضرر میکنیم و جالب این است که هر دو طرف معامله خود ما قرار داریم که هم خریدارهستیم و هم فروشنده. باید اشاره ی به منطقه ی پاسارگاد کنم که از نظر هویت اولین پایتخت هخامنشیان به شمار میرود و بزرگترین مرد دنیا نگر به ان که پایه گذار حقوق بشردنیا بوده و اولین وآخرین حکم رانی بوده که به تمام اقشار و دینها احترام میگذاشته در این منطقه به خاک سپرده شده است. این بزرگ مرد چنان با همگان رفتار میکرده که یهودیان که کثیف ترین افراد به شمار میروند او را پیامبر میخوانند و این بزرگی باعث شده که تمام مردمان دنیا او را بشناسند و میتوانیم از این جریان استفاده کنیم و جهانگرد به کشورمان بیاوریم. دوستان اگر ما بتوانیم با کمی همت جهانگرد به کشورمان بیاوریم میتوانیم با اب معدنی زمینهای کشاورزیمان رو ابیاری کنیم که در این صورت نیازی به سد سازی نداریم د ر ضمن سد برای ما مدتی میتواند سود آور باشد وقتی که رسوب گذاری در پشت سد شد دیگر این سد بدرد نمیخورد ودر ان موقع هم سد رو از دست داده ایم و هم هویت خودمان که شرح دارم که چگونه میتوان در آمد غیر قابل تصوری از ان به دست اورد. به قول قدیمیان مگر ما مریض هستیم که چنین اهداف کوتاه مدتی که غیر از ضرر برای ما چیز دگری ندارد فدای اهداف دراز مدت کنیم.

قابل ذکر است که ما مسعوول فردای وطنمان هم هستیم. تا حالا با خود اندیشیده اید که اگر فرزندان ما از ما سوال کردند که در وقت سد سازی شما کجا بودید و چه میکردید؟ ما این بی مسوولیتی را چگونه پاسخ میدهیم. مثالی در مورد بی مسوولیتی و مسعوولیت پذیری برایتان بزنم. شاید بارها افسوس خورده اید که چرا اسکندر تخت جمشید را به آتش کشید.  واقعا میدونید چرا؟چون داریوش سوم بی مسعوولیت بود. برای مسعوولیت پذیری  کاوه اهنگر اشاره کرد. حال اگر ما دست روی دست بگذاریم موقعی میشود به خاطربی مسوولیتی ما ایندگان به تنگه ی بلاغی افسوس میخورند. حال شما دوست دارید جزع کدام گروه باشید

داریوش سوم یا کاوه اهنگر؟ نگذارید برای یک بی مسوولیتی ایندگان از ندیدن این تنگه قطعه بخورند. به تازگی در این محل کارگاهای زیادی پیدا شده است و امکان دارد چیزهای خیلی با ارزشتری هم پیدا بشود.

میراث فرهنگی که موسوب تمام این بی مسعوولیتی ها هم هستند نمیدونم برای چی دارند حقوق میگیرند. در تخت جمشید و بیستون گل سنگها باعث تخریب سنگ نوشته ها و سنگ نگاره ها میشود. ای کاش ما قدر پاسارگاد ها را بیشتر بدانیم و همانطور که به میراث زیر خاکی اهمیت می دهیم ، به گنج زنده ایی که در کنارمان قرار دارد، ولی چشمانمان آن را نمی بیند  هم بها بدهیم .

لینکدونی

نویسندگان

نظرسنجی

  آیا شما به نتیجه انتخابات اعتقاد دارید ؟آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :